Nip Impressions logo
Sun, May 26, 2024 08:26
Visitor
Home
Click here for Pulp & Paper Radio International
Subscription Central
Must reads for pulp and paper industry professionals
Search
My Profile
Login
Logout
Management Side
(Polish) Gdzie są wasze surowce i gdzie są twoje koszty?


Week of 18 Aug 08

Click here, then click "Trans lator" in top navigation bar for other languages.W teoretyków z 1910, pomimo Plan Schlieffena, mimo wyścigu zbrojeń w klasie Dreadnought budowy okrętów wojennych, stwierdziła, że w wojnie Europa była prawie niemożliwa. Dlaczego? To było ważne, że uwierzył wzajemnych handlu (plus fakt, że większość z królewskiego przywódców głównych państw europejskich zostały kuzyni), w takiej możliwości nie do pomyślenia. Było po prostu zbyt dużo do stracenia w handlu i wymiany handlowej dla wszystkich myśleć płacenia wysokich cen na wojnę z jakiegokolwiek powodu.

Cóż, jak już wiesz, jeden bullet poprzez ciało jednej osoby, ubrane w zabawne ptactwa fedora, którego kierowca miał się źle kolei i był zły na ulicy, i rzeczywiście nie mają nawet w tym mieście miał on ( ofiary) po poradę jego zaufanych doradców, obliterated wszystkich teoretyków "mądrości". Nie tylko wszystkie konwencjonalne mądrości dnia przenośnym i dosłownie dmuchane, najbardziej świat imprez, prawie wszędzie w stąd 94 lat, mogą być połączone do tego bullet. W Heck z wzajemnych umów handlowych.

W ostatnich dziesięć lat, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i przede wszystkim ze względu na zachęty podatkowe (lub zniechęcające, w zależności od punktu widzenia), pulpy i papieru branży hurtowej rzucić jej najważniejszych aktywów: drzew. Na świat szeroki, nasz przemysł rozwinął myślenia, że możemy zakupu wszystkich naszych surowców i źródeł energii z tych, którzy najlepiej wiedzą, jak zarządzać nimi, uruchamiania tych materiałów za pośrednictwem młyny niemal identyczne technologii (w każdej klasy) oraz Marka indistinguishable produktów na pełna zysków. Co to głupstwo!

W rzeczywistości, to głupstwo jest wzmocniona, gdy jeden analizuje kosztów wydawania non-unikalny produkt do klienta końcowego wykorzystania. Jeśli mój powrót-Koperta scribblings są wszędzie blisko jest poprawna, na koszt tego produktu kontrolowana przez rzeczywistych procesów (w tym energii zużywanej przez tych procesów) w produkcji papieru jest mniejsza niż 20% końcowej ceny sprzedaży . Innymi słowy, 5% poprawy w kosztach wszystko papermakers kontroli (nie licząc kosztów zakupionych surowców) może wpłynąć jedynie na koniec cena sprzedaży (marża zysku lub, jeśli można utrzymać ceny sprzedaży) o 1%. Co to głupstwo!

W celu zachowania konkurencyjności, jeden musi mieć konkurencyjne funkcji. To wydaje się prosty pomysł, ale najwyraźniej jest utracone w wielu wykonawczej w szeregach naszej branży. Aby powtórzyć, musisz mieć coś, z którymi konkurować z unikalną cechą w niektórych surowców, energii, dodatków, wytwarzania, cechy produktu, lub dystrybucji. Każdy może nie wszystko w taki sam sposób i oczekiwać, aby zarobić nadzwyczajne marże zysku. Największy widoczny przykład w przemyśle, gdzie większość graczy po tej strategii jest ze szkodą dla ich własnej branży lotniczej. To jest przemysł, gdzie swoje przewagi konkurencyjnej jest dziś, że obecnie strony (pożyczyć) wolne poduszki i pościel, aby Twoi klienci!

W rzeczywistości, fakt, że jeśli wszyscy w tej samej kategorii nie wszystko w taki sam sposób, nie tylko oni nie mogą zarobić nadzwyczajnej marży zysku, nie mogą zarobić nawet do zaakceptowania marże zysku. Odtwarzacze w branży muszą być unikatowe cechy, czy są one na koszty po stronie klienta lub funkcji strony, w celu osiągnięcia sukcesu na dłuższą metę.

Wydaje mi się, że najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób stać się unikalnym w obszarze funkcji klienta, przyjęcie idei tkanki producentów. Szczególnie w druku i pisania klasy (a szczególnie papierze fotograficznym i niezależnej drukarce papier) nie wydaje się być okazją do podjęcia własnych wiadomości bezpośrednio do użytkownika końcowego. Jednak nikt nie wydaje się najmniej bit w ten sposób zainteresowany, pomimo pięćdziesięciu lat powodzenia tkanki producentów wystąpiły następujące tej ścieżki.

Mam wiarę, jednak, że niektóre firmy będą robić dokładnie taki zestaw i przemysłu w jego uchu. Z tego, co wydarzyło się w tkance - interloper wszedł na rynek i wyjątkowo funkcji produktu z odróżnienia (dla konsumenta) roszczeń. Może się zdarzyć ponownie.

W międzyczasie, znaleźć jakiś sposób, aby Twój zakup surowca, produktu lub procesu produkcji niepowtarzalny. A little korzyści mogą przejść długą drogę. To może być Twoje "Jeśli tylko ..." odpowiedź, że mówiłem z ostatniego tygodnia.

I zachować swój unikatowy program bezpieczeństwa, too. W programie zawsze świeże bezpieczeństwa jest jednym że roboty.

Bądź bezpieczny i będziemy rozmawiać w przyszłym tygodniu.


Printer-friendly format

 

Powered by Bondware
News Publishing Software

The browser you are using is outdated!

You may not be getting all you can out of your browsing experience
and may be open to security risks!

Consider upgrading to the latest version of your browser or choose on below: