Nip Impressions logo
Thu, Jun 20, 2024 01:33
Visitor
Home
Click here for Pulp & Paper Radio International
Subscription Central
Must reads for pulp and paper industry professionals
Search
My Profile
Login
Logout
Management Side
(Polish) Modernizacji przemyśle wyrobu pulpy i papierniczym: Marketing


Week of 21 Jul 08

Click here, then click "Trans lator" in top navigation bar for other languages.I będziemy powtarzać z ostatniego tygodnia: modernizacja przemyśle wyrobu pulpy i papierniczym wymaga modernizacji naszego myślenia. Obszar, gdzie były niewystarczające i najbardziej abdicated bardzo ważne jest odpowiedzialność za innych dziedzinie marketingu. Jeśli masz (najprawdopodobniej) technicznych lub naukowych, należy nosić ze mną - tam jest naprawdę ważne w pobliżu linii do końca tej kolumnie.

W piątek, 11 lipca 08, bardzo ciekawe wydarzenie miało miejsce w wielu częściach na świat. Apple wprowadził w wersji 2 z iPhone. W co najmniej jednym z naszych lokalnych dużych centrach handlowych, linia z magazynu sprzedaży tych snaked całą drogę przez centrum i na zewnątrz. To był tylko dostać druga generacja tego produktu z zaledwie kilka nowych funkcji! Ale nie zawieszała się w tej sprawie.

Teraz, jeśli myśli o tym, iPhone, przez co jedna z jego funkcji, naprawdę stanowi zamiennych do druku i piśmie (w tym gazetowego) gatunki papieru. Do dziś Samuel FB Morse wynalazł telegraf, korzysta z komunikacji kart zostały powoli, a następnie szybko (I maszyny faksowej wymienione w zeszłym tygodniu, jeden z latecomers), wkroczył na mocy łączności elektronicznej (telegraf zastąpiony kuriera na wyścigi konne przez noc z workiem pełnym wysyłki). Wars wprowadzają innowacje, a po raz pierwszy wojna wykorzystać tę nową-fangled "komunikacji elektronicznej" meksykańskiej wojny, która rozpoczęła się 162 lat temu w tym ostatnich 25 kwietnia. Telegraph wszystkie linie były strung sposób sceny z bitwy na Waszyngton, DC Można powiedzieć, że był to początek końca dla kart komunikacyjnych.

Kiedy ostatni raz widziałeś linii snaking klientów za pośrednictwem centrum i obecnie należy do drzwi pierwszego zakupu nowej klasy łączności kart?

W 1957 roku, jeden z moich byłych pracodawców, Procter & Gamble, zakupionych w księga Charmin Company, producenta Charmin łazienka tkanek. Procter & Gamble jest doskonałym marketingu firmy, która właśnie się dzieje, aby bardzo dobry. I zostawiwszy ich pod koniec 1970, więc nie mam żadnych tajemnic tutaj mówi, ale jest to moje wyobrażenie o nich. Aby sprzedawać mydło i świece, swoje pierwsze produkty, w drodze powrotnej 1837 (9 lat przed rozpoczęciem wojny meksykańskiej), podejrzanego one musiały zatrudniać podstawowej metod marketingowych. Dlaczego? Zostały one konkurować z "wolnego" - najtrudniejszym zadaniem marketingu jest. Dla wielu ludzi w tych dniach zobaczył świece i mydło jako wolne - kobieta w domu je w swoim wolnym czasie, co jeszcze nie ma ona do tego wątku, ale spin, splot tkaniny, odzież uczynić, wypierze ubranie, powodują, smalec, sukienka kurcząt, czysty dom, gotować, ogród może produkować i pielęgniarki niemowląt? P & G rodziny chciał płacić gotówką pieniędzy (bardzo ograniczonych zasobów) na coś mogą dostać za darmo - trudne sprzedawać w każdym rynku.

Tak więc, między 1837 a 1957 r., P & G wyrafinowane strategie marketingowe, tworzenie, na przykład, soap opera na początku radiowych, wśród wielu innych innowacji. Pomimo, że wszystkie ekspertyzy, chociaż nie było oczywiste, że w 1957 roku można było rozróżnić WC tkanki marek z najwyższej obrotu acumen. Trzeba zrozumieć, a następnie ustawienie. Szczególnie dla Ciebie młodszych czytelników, muszę wyjaśnić, jak ten świat kultury chłopiec zobaczył go w 1957 małym miasteczku Ameryki (i jak sądzę resztą rozwiniętych świat był podobny sposób myślenia). Niech stanie w ten sposób: ludzie nie rozmawiać publicznie o funkcjonowaniu organizmu. Nieco silniejszy: ludzie nawet nie szept o funkcjonowaniu organizmu. Pamiętam jeden żeński produkt o nazwie "Modess" (oficjalnie, Johnson & Johnson nazwał je "Modess miesiączkowego pieluszek"), która została sprzedana w niebieski papier owinięty w polu praktycznie nie nadruk na niej. Pamiętam moją matkę zakupu tego produktu, kiedy chciałbym przejść do spożywczych z niej, a następnie go whisked away do niektórych tajnych lokalizacji, gdy mamy w domu. P & G, marketingowiec, podjęła decyzję o rozpoczęciu w tym śmiało backwater prywatnych produkty dla części prywatnych. W 1964 r., P & G wprowadził Pan Whipple (aktor Richard Wilson, 1916 - 2007) do smoły Charmin wszędzie - telewizja, radio, POP wyświetla i tak dalej. One włączone do produktów prywatnych publicznej dyskusji oraz zestaw produktów tkanki na drodze do wysokich marż. Producenci opakowań i komunikacji gatunki papieru muszą mieć myśli, "co głupstwo!" Ale ponad 500 różnych reklam telewizyjnych zaczarowanym Wilson pracował (średnio jeden nowy raz na dwa tygodnie 21 lat). Jednak od 1964 do 1985 Pan Whipple nigdy nie wahała się punch line: "Proszę nie wyciskać z Charmin!"

Obecnie istnieją dwa obszary produkcji papieru, które są kwitnącej - tkanki i opakowania (jak nazywam "czysty opakowania" i "gruba pakowania"). Oni bardzo dobrze z kilku powodów:

1. Części zamienne nie zostały znalezione
2. Monopolistic warunki ze względu na nie. 1
3. Marketing tkanek produktów

Masy papierniczej i papieru przemysł kierowany jest przez menedżerów i operacji technicznych, które nie mają pojęcia o marketingu (I powinien wiedzieć, Ja jeden). W słabymi próby handlowe kart zostały laughable. "Great White", obecnie marki należące do International Paper (Unia Camp stworzył go zanim zostały one nabyte przez IP) i wykorzystywane do kopiowania i innych podobnych funkcji jest dobrym przykładem. "Marketing" zdaje się polegać na wprowadzenie go w opakowaniu z nazwą "Great White". Wydaje się, OD nie byłyby bardziej myśleć o wynajęcie nowoczesnej dni "Pan Whipple" i rodzaje wydatków w P & G pieniądze wydane na niego (w trakcie jego główną rolę w tym, P & G wypłacane Wilson samodzielnie 300.000 dolarów (w 1960 roku pieniądze) dwanaście dni pracy rocznie) niż nic. Jednak uważam go w ten sposób - w 1960 w większości domów w Ameryce prawdopodobnie miała jedną łazienkę, a co za tym idzie jeden papier toaletowy posiadacza. Dzisiaj, w tej samej dziedzinie demograficznych, Stany Zjednoczone, I'll bet drukarek (w domu, osobowych i maszyn biurowych), rzeczywistych konsumentów "Great White", przekracza liczbę posiadaczy papier toaletowy z 1960. Jeśli nie mam dość niektórych ich konsumpcji MSF na podstawie kwadratu lub Miernik przekracza że w papier toaletowy posiadaczy. Dlaczego nie może jeden z powodzeniem na rynku Daylights z tego produktu? Jakie istnieją bariery w marketingu, że nie istnieją na papier toaletowy w 1957 roku?

Jeden punkt więcej, a następnie I'll wrap tym. Alec Tindal, z Leeds, Anglia, członkiem Wspólnoty z celulozy, opublikował wielkim białym papierze (nie przeznaczonych pun) w Bibliotece przy Celuloza (www.cellulosecommunity.org, a następnie udać się do biblioteki grupy). Co ma wskazano w niniejszym dokumencie jest fakt, że konsument ma swoje własne postrzeganie bieli papieru, zapomnieć o aspekty techniczne. To dlaczego ludzie techniczne nie wnoszą dobrego marketingu. My zawieszała się w dokładnie pomiaru rzeczy, mając na uwadze, że opiera się na percepcję konsumenta. Powrót na papier toaletowy, na przykład: Procter & Gamble dokonane (i sprawia) Charmin do bardzo dokładnych specyfikacji, ale nie martwić rozmowy na temat tych konsumentów. Zamiast mówić o ich miękkość, a dziś, użyj Film animowany ponosi liski do zilustrowania pkt (prawdziwe "Mr Whipples" najwyraźniej stał się zbyt kosztowne, nawet dla P & G). Konsumenci nie dba o whit specyfikacji, z wyjątkiem tego, niewidocznie, specyfikacji doprowadzić do spójności od zakupu do zakupu, konsument ma coś na temat opieki dużo.

Tak, po wszystkim tym, gdzie jesteśmy? Profesjonalne obrotu produktu zwiększa sprzedaż i poprawia marżę zysku. Oto przykład, co można zrobić z tego. Jestem członkiem P & G absolwentom Stowarzyszenia. To ostatnie wiosną, AG Lafley, obecnego przewodniczącego i dyrektor generalny P & G, mówił do naszych lokalnych rozdziale tutaj w Atlancie. Opowiedział nam, że P & G nadal posiada jeden z największych programów opieki zdrowotnej dla pracowników dostępne w dowolnym miejscu i jest zdecydowana go (kiedy, gdy jako pracownik P & G, moja córka urodziła się w 1978 roku z główną wadę urodzenia wynikających z wielu operacji i 30 dni pobytu w intensywnej terapii noworodków, mój obecnie kieszeni koszty 15,00 dolarów). Z wielką marże operacyjne możesz to zrobić. Który pozwala na przyciągnięcie najlepszych pracowników. I wspaniały produktów. Funduszu innowacyjności i najwyższej wysiłków.

Wszystko zaczyna się od marketingu. I reklamy w konwencji codziennie na PaperWeek informując czytelników, które apartament sprzedaży są osoby zajmujące nie jest to - nawet zamknąć. To samo można powiedzieć o pełną stronę reklamy w "Drukuj" czasopisma. Musisz stworzyć zróżnicowany popyt konsumentów na końcu i oczekują ich do energicznego pull Twój produkt off papieru i maszyn poprzez system dystrybucji (skłonić ciągnięcie na ciąg zamiast ineffectively próbuje wypchnąć go).

Jesteśmy przemysł inżynierów, naukowców i techników. To była wielka, kiedy nauka i know-how do wyrobu papieru były rozwijane. Istnieją jeszcze odkryć naukowych, które mają być dokonane, patentów, które mają być wydane. Jednak szczyt odkrycia naukowe i techniczne o naszych produktach wydaje się zdały, przynajmniej na razie.

I nie ma nikogo szkołę które Zdaję sobie sprawę, że uczy obrotu wyrobów papierniczych. Jeszcze raz, jeśli mamy liczyć na papier toaletowy posiadaczy 1957 na całym świecie i porównać je do liczb i voracious appetites drukarek konsumentów w rękach dzisiaj, nie wydaje się żadnego powodu, dlaczego Pan Whipple dla kart komunikacyjnych nie działa. I to samo dotyczy opakowań klas. My desperacko potrzebują renomowanych marketingu w głównych uniwersyteckich do podjęcia przyczyną obrotu wszystkich pulpy papierowej i produktów bezpośrednio konsumentom.

I obiecał ci ważnym punch line i jest to: Efektywne obrotu jest ścieżką do wysokich marż i przyszłych innowacji.

Możemy i musimy to zrobić.

Nie możemy już sobie pozwolić na naszej rezygnacji ważne zadanie do obrotu w środku ludzi dystrybutorów, drukarek i innych komercyjnych takich miejscach.

Heck, możemy nawet promowania bezpieczeństwa z papieru. Wiem, nie odnotowano przypadków nowotworów mózgu z powodu obsługi papieru, ale wydaje się, jakby jury jest nadal na telefon komórkowy w połączeniu z wykorzystania tej formy raka.

Bądź bezpieczny i będziemy rozmawiać w przyszłym tygodniu.


Printer-friendly format

 

Powered by Bondware
News Publishing Software

The browser you are using is outdated!

You may not be getting all you can out of your browsing experience
and may be open to security risks!

Consider upgrading to the latest version of your browser or choose on below: